Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
ObjavUdržateľnéSlovenskoAni AiCES nezabúda na deň Zeme

Ani AiCES nezabúda na deň Zeme

Téma udržateľnosti v cestovnom ruchu je v súčasnosti dôležitejšia ako kedykoľvek predtým 

Oslava dňa Zeme venovaná našej planéte kalendárne vychádza na 22. apríla. V tomto  termíne každoročne vychádzajú rôzne výzvy a iniciatívy na ochranu našej planéty. Dá sa povedať, že sa jedná o ekologicky motivovaný sviatok. Zodpovednosť za našu Zem máme všetci a preto by sme sa tak mali aj správať.

#ObjavUdržateľnéSlovensko s AiCES. 22.4.2021 si pripomíname Deň Zeme

#ObjavUdržateľnéSlovensko

Naliehavosť, s akou sa na problémy životného prostredia a udržateľného rozvoja na Slovensku poukazuje, sú prevažne v nesúlade s praxou organizácií pôsobiacich v cestovnom ruchu. Kritika nezodpovedného správania zriedka smeruje do organizácii samotných či do každodennej práce a uvažovania jej pracovníkov. Do budúcnosti by sme mali smerovať práve k šetrnému cestovnému ruchu.

Začíname od seba

AiCES ako dôsledná a priateľská profesijná inštitúcia musí začať od seba, preto sme si vypracovali po novom aj postupy pre zavedenie environmentálnych opatrení do každodenných činností. Snažíme sa tak eliminovať, alebo úplne zastaviť škodlivé dopady na udržateľný rozvoj šetrného cestovného ruchu na Slovensku.

Ako iste viete, našou novou iniciatívou #ObjavUdržateľnéSlovensko sa snažíme vyzdvihnúť tému udržateľného cestovného ruchu a nasmerovať tak turistov na menej známe miesta a ekologické prevádzky.

Slovensko je nádherná krajina, ktorá nás živí. Správajme sa zodpovedne. Nezničme si ju. Práve iniciatíva #ObjavUdržateľnéSlovensko je pre nás záväzkom, ako sa posunúť do zelenej budúcnosti.

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko sa rozvíja pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR
Rastislav Hudechttps://aices.sk/
Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES Asociácia informačných centier Slovenska je záujmové občianske združenie, ktoré zastrešuje v súčasnosti viac ako 55 turistických informačných centier na Slovensku.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

5 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Za eko zážitky do srdca Bachledovej doliny

Plánujete výlet do okolia Vysokých Tatier? Chcete si užiť deň plný zážitkov pre malých aj veľkých dobrodruhov? Máte záujem skĺbiť modernú zábavu s ekoturistikou? Stredisko...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -