Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
RemesloKrmešáky, prírodné bylinkové mydlá z Liptova

Krmešáky, prírodné bylinkové mydlá z Liptova

Predstavujeme vám Krmešáky. Prírodné bylinkové kozmetické mydlá tvorené s láskou na Liptove

Ako by sa dalo opísať toto mydlo, teda klasický Krmešák? 100% prírodné zloženie, obsah výťažkov z byliniek, energeticky nenáročná remeselná výroba, úsporné ekologické balenie, osobitý nezameniteľný vzhľad … to sú Krmešáky – prírodné bylinkové kozmetické mydlá.

Vyrábané sú ohľaduplným spôsobom k prírodným surovinám a bylinkovým výťažkom v Havránke – malej útulnej výrobni neďaleko hrádze Liptovskej Mary, pod dohľadom Havránku – územia starobylých Keltov.

#ObjavUdržateľnéSlovensko

Bylinky používané na výrobu Krmešákov sú zbierané ručne na liptovských podhorských lúkach a záhonoch, sušené sú výhradne prirodzeným spôsobom v malej drevenej vetranej sušiarni a skladované tak, aby si v čo najväčšej miere zachovali svoje účinné látky a prírodné farbivá.

Krmešáky sú synonymom zdravia ľudskej pokožky a obrazom autenticity Liptova. Znamenajú úžitok pre zdravie človeka a zároveň vyjadrujú hlboký rešpekt k prírode … to všetko v obláčikoch hebkej, voňavej mydlovej peny.

Tip na tento zaujímavý remeselný výrobok sme dostali od kolegov z Informačného centra mesta Liptovský Mikuláš. Krmešáky si viete zakúpiť aj priamo v  infocentre, alebo na na oficiálnom webe.

Bližšie informácie o možnostiach trávenia voľného času v Liptovskom Mikuláši vám ochotne poskytnú v miestnom informačnom centre  alebo na www.mikulas.travel

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko sa rozvíja pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR

Dobrý-nápad-Slovensko-ObjavUdržateľnéSlovensko

Rastislav Hudechttps://aices.sk/
Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES Asociácia informačných centier Slovenska je záujmové občianske združenie, ktoré zastrešuje v súčasnosti viac ako 55 turistických informačných centier na Slovensku.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť na oddych, rekreáciu...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -