Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
EkoturistikaModerná kalvária v Trstenej sa stala dominantou mesta

Moderná kalvária v Trstenej sa stala dominantou mesta

Novou atraktívnou dominantou mesta Trstená je krížová cesta vybudovaná v časti Bubeník a Lazky

Pre turistov a návštevníkov Trstenej sa jedná o zaujímavé lokality, predovšetkým kvôli prekrásnym výhľadom na celé mesto a na Západné Tatry- Roháče.

Moderná krížová cesta bola daná do užívania 2. októbra 2021, kedy bolo slávnostne požehnaných všetkých 15 zastavení tejto novej kalvárie nad Trstenou. Autorom krížovej cesty je Kamil Dráb, gréckokatolícky kňaz a člen rehole redemptoristov. Jednotlivé zastavenia tvoril takmer 2 roky. Inšpiráciu čerpal z diela Marka Ivana Rupnika, slovinského umelca, teológa a člena Spoločnosti Ježišovej, ako aj myšlienkovými námetmi českého kardinála Tomáša Špidlíka.

Projekt 14 zastavení krížovej cesty ako aj 15. zastavenie znázorňujúce zmŕtvychvstanie Ježiša Krista bolo financované predovšetkým z dobrovoľných príspevkov veriacich, dobrodincov, rodákov a občanov  mesta.

#ObjavUdržateľnéSlovensko

Moderná kalvária sa napája priamo aj na Kaplnku Panny Márie Kráľovnej na Bubeníku, ktorú v polovici roka 2011 začalo stavať miestne františkánske Bratstvo svetského rádu Panny Márie Matky Milosrdenstva so sídlom v Trstenej.

Ďalšou súčasťou krížovej cesty je aj prírodovedný interaktívno-vzdelávací chodník, ktorý vznikol v lete 2021.  Jeho súčasťou je desať tabúľ, o okolitej faune, flóre a histórii mesta informuje zábavnou a interaktívnou formou.

 

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko sa rozvíja pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR

Dobrý-nápad-Slovensko-ObjavUdržateľnéSlovensko

Rastislav Hudechttps://aices.sk/
Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES Asociácia informačných centier Slovenska je záujmové občianske združenie, ktoré zastrešuje v súčasnosti viac ako 55 turistických informačných centier na Slovensku.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Za eko zážitky do srdca Bachledovej doliny

Plánujete výlet do okolia Vysokých Tatier? Chcete si užiť deň plný zážitkov pre malých aj veľkých dobrodruhov? Máte záujem skĺbiť modernú zábavu s ekoturistikou? Stredisko...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -