Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
Regionálne špecialityNakupujte odpovědně i v Trenčíně – BEZOBALiS

Nakupujte odpovědně i v Trenčíně – BEZOBALiS

BEZOBALiS je projekt, za ktorým stoja Martina Novotová a Martin Gajdoš. Vznikol ako jeden z prvých bezobalových obchodov na Slovensku. Ak sa jednotlivci, alebo rodiny rozhodnú viesť ekologickú a udržateľnú domácnosť, BEZOBALiS je miestom, kde majú možnosť zaobstarať si pod jednou strechou takmer všetko,čo potrebujú,“ říká Martin Gajdoš, zakladatel BEZOBALiS.

„Princípy cirkulárnej ekonomiky sú zavádzané naprieč všetkými procesmi spoločnosti a výsledkom je, že obchod neprodukuje takmer žiaden nerecyklovateľný odpad,“ dodává Martin Gajdoš.

Co zde nakoupíte?

  • ekologická drogéria
  • ekologické čistiace prostriedky
  • prírodná kozmetika
  • zero waste produkty
  • zdravé potraviny na váhu

Prodejem to ani zdaleka nekončí

Okrem predaja sa dvojica nepretržite venuje otváraniu tém o udržateľnosti, predchádzaniu vzniku odpadov a ekológii. Cez svoje zero waste prednášky a workshopy vzdeláva školy, súkromný sektor i verejnú správu. Ako vášniví cestovatelia sa po skúsenostiach s tým, čo môže masový turizmus urobiť s lokálnou krajinou, rozhodli prostredníctvom niekoľkých článkov a prednášok venovať aj téme udržateľného cestovania. Za 3 roky existencie, sa z BEZOBALiS-u stalo miesto, ktoré spája aktívnych a kreatívnych ľudí, ktorým nie je naša budúcnosť ľahostajná. Tak sa z projektu stalo oveľa viac, ako “iba“ bezobalový obchod.

zdroj: bezobalis.sk
zdroj obrázků: bezobalis.sk

- REKLAMNÁ PLOCHA -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Konferencie Atraktívnejší vidiek

Konferencia je otvorená pre všetkých, ktorí chcú prispieť a podporovať „Atraktívnejší vidiek„ Orgány verejnej moci, akademické a výskumné a inovačné organizácie, stavovské organizácie, občianske združenia,...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -