Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
EkoturistikaZaži noc v jedinečnej útulni s výhľadom na celý Svidník

Zaži noc v jedinečnej útulni s výhľadom na celý Svidník

Nová útulňa nad Svidníkom vás presvedčí o tom, že stráviť noc v prírode je unikátnym zážitkom. 

Na vrchole bývalej lyžiarskej zjazdovky v meste Svidník sa dnes vypína nová vyhliadka s útulňou. Umiestnená je na na prvom poschodí veže, kde môžete skloniť hlavu nie len pred zlým počasím, ale aj pri hľadaní jedinečných zážitkov. Voľne prístupná útulňa je jedinečná svojim panoramatickým oknom, ktoré vám zaručí dych berúci výhľad na celé mesto. Obzvlášť krásny zážitok sa vám naskytne po zotmení.

Nová rozhľadňa aj s útulňou vám prinesie neobyčajný zážitok. Zdroj: TIC Svidník, foto: Ladislav Kiraľ

Obyčajnú lavičku nahradila dominantná vyhliadka

Nápad vystavať vyhliadku práve na tomto mieste vznikol spontánne. Na mieste vyhliadky z dreva a kovu, bola kedysi iba jednoduchá lavička osadená neznámym aktivistom. Turisti na na nej zvykli oddychovať a kochať sa výhľadom. Mesto Svidník preto nezaháľalo a túto myšlienku pretavilo do dnešnej podoby.

Výstup na vyhliadku zvládnu bez problémov aj rodiny s deťmi. Zdroj: TIC Svidník, foto: Jitka Lehotská

Vyberte sa objavovať aj ďalšie vyhliadkové body v okolí. #ObjavUdržateľnéSlovensko

Priamo k novej vyhliadke vedie z mesta pohodová trasa po zelenej turistickej značke cez lesík, ktorá trvá približne 30 až 40 minút. Neskôr sa trasa napája na červenú značku, ktorá lemuje trasu Cesty SNP.

Turistická trasa vedúca k rozhľadni Čierna hora. Zdroj: TIC Svidník

Výlet si viete aj príjemne predĺžiť ak budete pokračovať ďalej po červenej turistickej značke. Vystúpite tak až na kopec Čierna hora, kde nájdete vybudovanú útulňu i ďalšiu vyhliadku.

Rozhľadňa na Čiernej hore. Zdroj: TIC Svidník

Nová vyhliadka nad Svidníkom je ľahko prístupná v každom ročnom období a pre všetky vekové kategórie. K vyhliadke sa môžete vybrať peši, na bežkách či na bicykli. Božské ticho a kľud budú balzamom pre vašu dušu. Ak plánujete návštevu mesta Svidník, novú vyhliadku by ste mali určite navštíviť.

Naše zhodnotenie

Tip na návštevu zaujímavej vyhliadky s útulňou sme dostali od tímu z Turistického informačného centra vo Svidníku. Myšlienka vybudovať novú vyhliadku na mieste, kde sa chodievajú Svidničania radi prechádzať bola výborná. Bonusom k tomu bolo ešte vybudovanie aj samotnej útulne. Peší prechod k ďalšej rozhľadni na Čiernej hore dáva mnohým turistom výborný základ aj pre niekoľkodňové objavovanie prírody okolo mesta. #ObjavUdržateľnéSlovensko

Každý podobne orientovaný projekt, zasadený v prírode a s pridanou hodnotou pomáha rozvíjať miestny región.

Bližšie informácie o možnostiach trávenia voľného času v okolí Svidníka vám poskytnú v  Turistickom informačnom centre vo Svidníku, prípadne navštívte web mesta Svidník

 

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko sa rozvíja pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR

 

 

Rastislav Hudechttps://aices.sk/
Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES Asociácia informačných centier Slovenska je záujmové občianske združenie, ktoré zastrešuje v súčasnosti viac ako 55 turistických informačných centier na Slovensku.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Za eko zážitky do srdca Bachledovej doliny

Plánujete výlet do okolia Vysokých Tatier? Chcete si užiť deň plný zážitkov pre malých aj veľkých dobrodruhov? Máte záujem skĺbiť modernú zábavu s ekoturistikou? Stredisko...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -