Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
Ekoturistika#ObjavUdržateľnéSlovensko zo sedla bicykla. Okolie Banskej Bystrice je na to ako stvorené

#ObjavUdržateľnéSlovensko zo sedla bicykla. Okolie Banskej Bystrice je na to ako stvorené

Spoznajte netradičné cyklotrasy v okolí Banskej Bystrice.#ObjavUdržateľnéSlovensko v srdci Slovenska

Hornaté okolie Banskej Bystrice je ideálnym miestom pre pešiu turistiku. Vedeli ste však, že v meste a jeho okolí je zmapovaných až 297 km cyklotrás a 4 km singletrailov ? Ak túžite po aktívnom oddychu, ste v tomto regióne správne.

V bezprostrednej blízkosti mesta Banská Bystrica sa nachádza Laskomerská dolina. Táto lokalita ponúka krásne prírodné scenérie a terény, vhodné pre turistiku, relax a v súčasnosti už aj pre cyklistov. Uchváti vás nielen svojou rôznorodosťou fauny, ale aj krásnymi výhľadmi na Banskú Bystricu i okolité hory.

Premena starých lesných ciest s novým využitím

Laskomerské singletraily vznikli na pôvodných starých lesníckych chodníkoch, ktoré sa používali čoraz menej na svoje pôvodné účely. Trate sa upravili a prispôsobili na jazdu na horskom bicykli.

Ak neobľubujete adrenalín a singletraily, môžete si vybrať jednu z niekoľkých cyklotrás. Cyklotrasy vedú z Banskej Bystrice až do okolitých dedín. Za zmienku určite stojí napríklad cyklotrasa Špania dolina – okruh, alebo menej náročná trasa Banská Bystrica – Môlča – Vlkanová – Banská Bystrica.

Hornaté okolie Banskej Bystrice je ideálne spoznávať na e-bikoch. Foto: Danka Drábiková

Cenné informácie spolu s mapami cyklotrás vrátane singletrailov vám ochotne poskytnú v Turistických a informačných centrách, buď na Námestí SNP 1 v budove Radnice, alebo na ulici 29.augusta na autobusovej stanici v Banskej Bystrici. Ak by ste mali záujem o elektronickú verziu cyklotrasy, stačí si nainštalovať príslušnú aplikáciu a trasy tak budete mať vždy so sebou.

E-bike priamo z infocentra

Pre tých náročnejších majú v Banskej Bystrici k dispozícii aj požičovňu elektro bicyklov. Tá je súčasťou Turistického informačného centra na autobusovej stanici a „E-Bike regiónu Stredné Slovensko“. E-bike je možné si požičať denne od pondelka do nedele počas celej letnej sezóny a to max. na 8 hodín. Rezervácia je potrebná vopred.

Aj takouto formou sa dá ďalej odkazovať na spoznávanie nových cyklotrás. Foto: Informačné centrum Banská Bystica

Cyklobusom bližšie k cieľu

Vynikajúcim lákadlom pre cyklistov je aj cyklobus, ktorého výhodou je, že vás odvezie z mesta priamo do vyššie položených turistických oblastí a vyhnete sa tým jazde v premávke a častokrát náročnému stúpaniu. Vďaka Oblastnej organizácii CR Stredné Slovensko, cyklisti môžu využiť služby Cyklobusu vždy s príchodom letnej sezóny až do konca septembra.

Zaujímavosťou regiónu je aj Turbus, ktorý premáva z Banskej Bystrice až na Kráľovu studňu. Sprístupní tak turistom nádherné výhľady na Veľkú Fatru a zároveň ide o šetrnejší prístup k životnému prostrediu. Namiesto toho, aby každý išiel do národného parku svojím osobným autom, odvezie sa spolu jedným autobusom.

Rastislav Hudechttps://aices.sk/
Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES Asociácia informačných centier Slovenska je záujmové občianske združenie, ktoré zastrešuje v súčasnosti viac ako 55 turistických informačných centier na Slovensku.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Prečítajte si nové vydanie Krás Slovenska, ktoré je plné turistického dobrodružstva

Vodopád Spády „Početnými piesňami i legendami opradená Poľana (1 458 m) ukrýva a ponúka množstvo rozličných zaujímavostí. K nim patrí aj pozoruhodná riečna sieť. Do...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -