Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
EkoturistikaOdhaľ dych vyrážajúce zákutia Dunajských ostrovov

Odhaľ dych vyrážajúce zákutia Dunajských ostrovov

„Oblasť Žitného ostrova je bohatá aj na liečivé termálne vody. Termálne kúpaliská ponúkajú možnosti kúpania a zábavy vo vode celoročne a najmä v zimných mesiacoch je kúpanie v horúcej vode príjemným „osviežením“. Okolie termálnych kúpalísk ponúka mnoho príležitostí na cykloturistiku, turistiku, jazdu na koňoch alebo splavy,“ uvádza portál danubeislands.sk

Čo môžete zažiť?

  • flóra & fauna tisícich ostrovov
  • splavy & vodné mlyny
  • technické pamiatky

Nahliadnite do prekrásnej krajiny jednej rieky a dvoch krajín

Svetové ocenenie kraja

Bratislavský región (vr. časti Dunajských ostrovov) získal v období 2020 – 2021 prestížne ocenenie „The Sustainable Top 100 Destinations“. Týmto sa región zapísal tiež do zoznamu odporúčaných destinácií v „Good Travel Guide“. Celý príbeh dobrej praxe bratislavského regiónu vr. silných stránok si môžete prečítať tu.

Naplánuj si poznávací výlet

Plánovač vám ponúka desiatky zaujímavých miest – úsekov rieky, ktoré sú navyše doplnené popisom s informáciami o dostupnosti miesta MHD, blízkosti reštauračných zariadení, ubytovania, športového vyžitia atď. Zároveň relevantné miesta obsahujú aj odkazy na domovské webové stránky poskytovateľov služieb.

 

 

Podobne ako vo vodáckom plánovači aj tu je zoznam dostupných cyklostrás vr. ich charakteristika, popis, dĺžka a farby, ktorá udáva obtiažnosť. Cyklookruhy spracované do prehľadnej infosekcie vr. mapy nájdete tu.

 

 

Zdroj: danubeislands.sk

Zdroj obrázkov: danubeislands.sk; @danubebikeboat

- REKLAMNÁ PLOCHA -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Vidiecka žena roka – Líderka roka 2022

Vidiecky parlament na Slovensku s obcou Trnavá Hora a partnermi vyhlasujú 21. ročník súťaže Vidiecka žena roka – „Líderka roka 2022“ V rámci osláv Svetového dňa...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -