Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
ObjavUdržateľnéSlovenskoOdvezte sa Novohradským expresom až na Fiľakovský hrad

Odvezte sa Novohradským expresom až na Fiľakovský hrad

Spoznajte Novohrad vďaka nostalgickej jazde parným vlakom. Čakajú na vás regionálne produkty, unikátne pamiatky a kultúrny program

Nostalgický vlak ťahaný historickým parným rušňom zavíta opäť do Fiľakova. Po minuloročnom veľkom záujme bude nostalgický vlak ťahaný najvýkonnejším predvojnovým  parným rušňom „Zelený Anton“ opäť premávať po viac ako 150 rokov starej trase Zvolen – Fiľakovo už 18. júna 2022.

Cestujúci „Novohradského expresu“ budú  mať možnosť navštíviť hrad Fiľakovo, Mestské vlastivedné múzeum či rímskokatolícky kostol a expozíciu vo františkánskom kláštore. Na hrade bude pre nich pripravená komentovaná prehliadka o 11:30 a 13:30 hod., a v rovnakom čase si môžu vypočuť výklad aj v protileteckom úkryte pod hradným vrchom.

#ObjavUdržateľnéSlovensko

Návšteva kostola a kláštora bude možná len v rámci lektorského výkladu od 14:00 hod. Vo vlastivednom múzeu bude k dispozícii individuálna prehliadka stálej aj dočasnej expozície. Po predložení cestovného lístka z vlaku bude vstupné do uvedených pamätihodností bezplatné.

Ochutnajte a spoznajte regionálne produkty Novohrad

Počas dňa bude možnosť si zakúpiť aj regionálne výrobky z Novohradu, ktoré budú v okolí hradu prezentovať miestni producenti, a  bude tiež pripravený tzv. „street food“ pre návštevníkov.

Novohradský expres štartujúci zo Zvolena bude mať zastávky v Detve, v Kriváni, v Lovinobani a v Lučenci. Fiľakovčania budú mať v prípade záujmu možnosť previezť sa po celej trase, respektíve len na niektorom úseku, alebo prísť na prehliadku vlaku na železničnú stanicu.

Okrem toho je pre nich pripravená ďalšia dopravná trasa Fiľakovo – Lučenec – Fiľakovo, na ktorú je možné si zakúpiť osobitný lístok na veľkej železničnej stanici v deň príchodu vlaku, od 11:15 hod. (informácie sledovať na Facebooku Hradného múzea vo Fiľakove). Pri príchode a poobedňajšom odchode zaznejú na stanici jazzové skladby v podaní kapely Traditional Dixie Stompers.

Ceny lístkov (spiatočný lístok, ktorý je potrebné si zakúpiť vopred na webe zahoramizadolami):
Zvolen – Fiľakovo: 20 €, zľavnený: 16 €,
Detva – Fiľakovo: 15 €, zľavnený: 12 €,
Lučenec – Fiľakovo: 10 €, zľavnený: 8 €.

Odchody a príchody vlaku : Zvolen – 8:35, príchod do Fiľakova – 11:02
Fiľakovo – 15:17, príchod do Zvolena – 17:28.

Osobitný lístok: Fiľakovo – Lučenec: 5 €, do 6 rokov zdarma.

Odchody a príchody vlaku : Fiľakovo (veľká stanica) – 13:20, príchod do Lučenca – 13:40
Lučenec – 14:06, príchod do Fiľakova (veľká stanica) – 14:26.

Zdroj: Hradné múzeum vo Fiľakove a Novohradské turisticko-informačné centrum

Bližšie informácie o možnostiach trávenia voľného času v okolí Fiľakova vám poskytnú v  Novohradskom turisticko-informačnom centre.

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko sa rozvíja pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR
Rastislav Hudechttps://aices.sk/
Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES Asociácia informačných centier Slovenska je záujmové občianske združenie, ktoré zastrešuje v súčasnosti viac ako 55 turistických informačných centier na Slovensku.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Mimoriadne krásy Slovenska – prehľadne v tlači a online

Slovensko, krajina plná prírodného bohatstva, kultúrneho dedičstva a inšpiratívnych príbehov. Buďte v centre diania a objavte zákutia krajiny, ktorá je vaším domovom, obľúbenou turistickou...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -