Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
ObjavUdržateľnéSlovenskoPoznáte TOP cyklotrasy v okolí mesta Poprad?

Poznáte TOP cyklotrasy v okolí mesta Poprad?

Cyklistika na Slovensku každým rokom naberá na popularite. Prezrite si TOP cyklotrasy pod Tatrami, ktoré začínajú priamo v meste Poprad. #ObjavUdržateľnéSlovensko

Slovensko je rázovitá krajina. Od nížin až po najvyššie končiare máme pod kolesami bicykla krásne zákutia na každom kroku. Cykloturistika v nížinách je viacmenej predvídateľná. Terén sa nemení a do pedálov sa šliape s ľahkosťou. Ako je to však s cyklotrasami pod Vysokými Tatrami? Kolegovia z Visit Poprad – Mestskej informačnej kancelárie Poprad vytvorili prehľad  TOP cyklotrás v okolí Popradu. Aby vyhoveli všetkým nadšencom cyklistiky, zmapovali cyklotrasy vhodné pre všetky vekové kategórie. Vydajte sa s nami objavovať krásy okolia Popradu na bicykli. #ObjavUdržateľnéSlovensko

Geografická poloha Popradu pod Vysokými Tatrami predurčuje toto mesto na jedno z najpanoramatickejších na Slovensku. Tomu zodpovedajú aj výhľady z priľahlých cyklotrás. Blízkosť národných parkov Slovenský raj či Nízke Tatry tejto lokalite ešte viac nahrávajú do karát.

Okružná cyklotrasa na Kvetnicu 

Ako začiatočný bod tejto trasy sme zvolili Námestie sv. Egídia, odkiaľ sa popri rieke Poprad dostanete na cyklochodník, ktorým stúpate od sídliska JUH 3 až ku Strelnici. Značka ďalej pokračuje smerom k zatopenému lomu, ku ktorému sa dostanete prejazdom cez cestu č. I/66. Ak sa chcete prejsť ku kostolu sv. Heleny na Kvetnici, dovedie vás tam šotolinová cyklotrasa so stúpaniami popod les.

Cestou naspäť odporúčame od zatopeného lomu pokračovať známou trasou k „obaľovačke“ a následne si už len vychutnať jazdu dolu kopcom do Popradu.

✅ Nenáročná trasa je ideálna aj pre rodiny s deťmi

Vydajte sa cyklochodníkom do Lopušnej doliny

Ako začiatočný bod sme zvolili Námestie sv. Egídia, odkiaľ sa popri rieke Poprad dostanete na cyklochodník, ktorým pokračujete cez Svit až do Lopušnej doliny. Trasa má len veľmi mierne stúpanie, ktoré si popravde ani nevšimnete.

✅ Nenáročná trasa je ideálna aj pre rodiny s deťmi

Po stopách neandertálcov do Gánoviec 

Ako začiatočný bod sme zvolili Námestie sv. Egídia, odkiaľ prejdeme cez sídlisko Starý Juh a napojíme sa na cyklotrasu smer Kvetnica. Po asi 900 m odbočíme vľavo k hospodárskym budovám a pokračujeme cez železničné priecestie až do Gánoviec.

Z obce sa vydáme smerom ku ďalšej atraktivite, Gánovskému gejzíru a následne po poľnej ceste prejdeme do Hozelca. Z obce vedie asfaltová cesta do lokality Úsvit, odkiaľ sa popod diaľnicu po poľnej ceste dostaneme cez Stráže pod Tatrami späť do mesta.

✅ Trasa je vhodná pre zdatnejších cyklistov

Vydajte sa okolo Krížovej na Kvetnici 

Ako začiatočný bod sme zvolili Námestie sv. Egídia, odkiaľ sa popri rieke Poprad dostaneme na cyklochodník, ktorým stúpame od sídliska JUH 3 až ku Strelnici. Na tomto mieste sa začína aj značenie tohto okruhu.

Cyklotrasa následne vedie popri zvernici so striedavým stúpaním a klesaním. Postupne obídeme celý masív Krížovej (941 m n.m.) až sa dostaneme na Kvetnicu. Z trasy sa nám naskytnú nádherné výhľady na Vysoké a Nízke Tatry. Trasa má okružný charakter, no odporúčame na Kvetnici odbočiť doprava k zatopenému lomu a pokračovať do Popradu druhým cyklochodníkom.

✅ Trasa je vhodná pre zdatnejších cyklistov

Cyklotrasa naprieč Kozími chrbtami do Liptovskej Tepličky

Nádherná trasa vychádza z Popradu po cyklochodníku smer Kvetnica- lokalita Strelnica. Následne prejdeme po ceste II. triedy č. 3075 smer Spišské Bystré, odkiaľ pokračujeme po málo frekventovanej ceste cez obce Kravany a Vikartovce. Trasa následne začína mať stúpajúci charakter až prídeme po najvyšší bod na našej trase, odkiaľ sa zvezieme priamo do Liptovskej Tepličky.

Ako späť? Naspäť do Popradu sa dá ísť samozrejme aj po tej istej trase, no našou voľbou je vydať sa nádhernou cestou smer Biely potok, rázcestie, kde sa napojíte na Popradskú cyklomagistrálu a cez Šuňavu, Svit prídete až do Popradu.

✅ Trasa je vhodná pre zdatnejších cyklistov

Za skvelý TIP a fotografie ďakujeme tímu Mestskej informačnej kancelárie Poprad. Podrobné popisy trás s mapami nájdete v tomto článku – NAJKRAJŠIE CYKLOTRASY V OKOLÍ POPRADU

 

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko sa rozvíja pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR
Rastislav Hudechttps://aices.sk/
Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES Asociácia informačných centier Slovenska je záujmové občianske združenie, ktoré zastrešuje v súčasnosti viac ako 55 turistických informačných centier na Slovensku.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

4 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Objavte tatranskú divočinu s aplikáciou Lesmír

Sprievodca prírodou vo vašom mobile. Mobilná aplikácia Lesmír vás cestou turistickými chodníkmi automaticky upozorní na zaujímavé miesta v prírode Mobilná aplikácia Lesmír funguje ako digitálny...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -