Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
ObjavUdržateľnéSlovenskoPríroda lieči. Ružomberok prichádza s novou kampaňou

Príroda lieči. Ružomberok prichádza s novou kampaňou

Informačné centrum Ružomberok v spolupráci s radnicou približujú sériou článkov „Príroda lieči“ možnosti trávenia voľného času v okolí. #ObjavUdržateľnéSlovensko

„Príroda lieči“. S týmto sloganom ste sa v Ružomberku mohli stretnúť posledných pár dní na vstupe do mesta z troch svetových strán. Ako sa píše v tlačovej správe, nejde o žiadne fantastické a nové zistenie, ale o kampaň Informačného centra Ružomberok a Mesta Ružomberok. Tá je zamerana na vzbudenie povedomia o tom, čo sa v Ružomberku a jeho okolí (okrese) nachádza a je možné to využiť na doplnenie fyzickej či duševnej energie.

O tom, že príroda v okolí Ružomberka má liečivé účinky svedčí najmä to, že sa v okrese Ružomberok nachádzajú tri kúpeľné areály. Liečivé účinky klímy či vody sa dodnes využívajú v dvoch z nich.

Terajšia situácia, ktorá má zhoršujúcu sa tendenciu a jej následkom je izolácia ľudí, strach o svoje zdravie, či o zdravie svojich blízkych, sa v značnej miere prejavuje nielen na fyzickom, ale aj na duševnom zdraví. Preto sa Informačné centrum Ružomberok v spolupráci s oddelením regionálnej politiky na ružomberskej radnici rozhodli sériou inšpiratívnych článkov budovať povedomie ľudí o tom, ako je možné v danej obmedzenej situácii využiť všetko, čo Ružomberok so svojim okolím ponúka.

Okolie Ružomberka je ako stvorené na denné výlety. Foto: visit.ruzomberok.sk

„Na posilnenie zdravia nám v okolí Ružomberka slúži množstvo minerálnych prameňov, ktoré majú okrem funkcie doplnenia potrebných minerálov do tela mnohokrát svojim zložením aj liečivé účinky,“ poznamenáva Gabriela Demčáková, vedúca oddelenia regionálnej politiky Mestského úradu v Ružomberku.

K minerálnym prameňom sa z Ružomberka poľahky viete dostať prostredníctvom siete značených cyklotrás či turistických chodníkov. Všetky potrebné informácie nájdete na stránke visit.ruzomberok.sk

Okrem iného tu nájdete tipy na zaujímavé miesta, kostolíky, kaplnky, kríže či pramene, kam sa viete vybrať na prechádzku a v kľude si pri nich posedieť, oddýchnuť, či pomeditovať.

Cestičky za zdravím vedú celým okolím

„Cesta za kaplnkou či krížom nemusí mať vždy len duchovný rozmer. Mnohokrát sú umiestnené v zaujímavých lokalitách, čo sa týka histórie, okolia alebo v neposlednom rade pekného výhľadu do okolia,“ dodáva Milan Kolčák, vedúci Informačného centra Ružomberok.

Prezentačná stránka, ktorú sme spomenuli, je v procese napĺňania a už teraz obsahuje viac než tristo článkov, ku ktorým postupne pribúdajú ďalšie. Bude trvať ešte pár rokov, kým stránka zmapuje všetko, čo okolie Ružomberka ponúka. Vytvorí sa tým ucelený pohľad na náš región, ktorý je, čo sa týka prírody, jedným z najbohatších v rámci celého Slovenska,“ dopĺňa Ján Benčík, zamestnanec Informačného centra Ružomberok.

Na webe bola vytvorená nová sekcia „Príroda lieči“. Práve tu budú pravidelne pribúdať krátke články, ktoré môžu byť inšpiráciou ako využiť voľný čas, navštíviť miesta, kde sa možno nestretnete s nikým a tiež urobiť niečo pre svoje zdravie.

„V úvodnej kampani by sme každý týždeň pridávali niečo na inšpiráciu a v tomto by sme chceli pokračovať minimálne do konca roka. Potom sa uvidí, aký má táto malá kampaň dosah a rozhodneme sa, či v nej budeme pokračovať aj v budúcom roku,“ informuje Kolčák.

Spoznávať okolie môže naozaj každý. Trasy sú dostupné verejnou dopravou s obslužnými zariadeniami

Väčšina námetov bude koncipovaná tak, aby bola vhodná aj pre rodiny s deťmi, čo znamená, že bude vhodná pre všetkých. Tiež budú koncipované tak, aby sa pri nich dala využiť verejná doprava a miestne zariadenia, ktoré prinášajú prácu miestnym obyvateľom, dopĺňa Benčík.

Ružomberská radnica túto kampaň Informačného centra Ružomberok podporuje, pretože verí, že aj ňou môže dosiahnuť to, aby sa obyvatelia mesta, ale aj jeho návštevníci v meste cítili dobre po stránke fyzickej, či psychickej, dodáva Demčáková.

Nám v AiCES sa tento nápad mimoriadne páči. Nejde len o prvoplánové podujatie, ale o kampaň s vysokou pridanou hodnotou nielen pre miestnych, ale aj pre turistov. A v neposlednom rade, je to skvelá téma pre iniciatívu #ObjavUdržateľnéSlovensko. O jednotlivých trasách sa určite dočítate aj na našej stránke. Ružomberčania, držíme vám palce.

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko sa rozvíja pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR
Rastislav Hudechttps://aices.sk/
Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES Asociácia informačných centier Slovenska je záujmové občianske združenie, ktoré zastrešuje v súčasnosti viac ako 55 turistických informačných centier na Slovensku.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko získal záštitu ministra

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko získal záštitu ministra

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky prevzalo záštitu nad projektom #ObjavUdržateľnéSlovensko Spoločný česko-slovenský projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko sa po novom bude rozvíjať pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR. Len pred...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -