Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
KultúraZachráňte najstarší strom v Tatrách v spoločenskej hre Ekohrdinovia

Zachráňte najstarší strom v Tatrách v spoločenskej hre Ekohrdinovia

Divadlo Andreja Bagara v Nitre vytvorilo k svojej novej inscenácii aj vedomostnú hru Ekohrdinovia.  #ObjavUdržateľnéSlovensko

Vo vedomostnej spoločenskej hre Ekohrdinovia, môžeš svojimi poznatkami zachrániť najstarší strom v Tatrách.

Ekohrdinovia ho ochránia len vďaka svojim vedomostiam o lese, preto je úlohou každého hráča dozvedieť sa čo najviac o lese, stromoch, lesných živočíchoch a ochrane životného prostredia, správne odpovedať na otázky a stať sa ekohrdinom. Otázky nie sú jednoduché, ale po naštudovaní lexikónu ekohrdinu, ktorý je súčasťou bulletinu DAB_Kým nastane ticho_bulletin to hravo zvládnete! Hru si môžete zakúpiť priamo na stránkach divadla.

Ekohrdinovia #ObjavUdržateľnéSlovensko

Inscenácia Kým nastane ticho

Divadlo Andreja Bagara v Nitre prichádza s novou edu-hrou, ktorá sa na slovenské pomery len tak ľahko nevidí. Inscenácia Kým nastane ticho vychádza z ťažby dreva a následných protestov v Tichej a Kôprovej doline v roku 2007, ktorým predchádzala ničivá veterná kalamita vo Vysokých Tatrách v roku 2004.

Upozorňuje však aj na súčasnú situáciu – a to rozsiahlu ťažbu dreva a jej následky na viacerých územiach Slovenska. Dôsledky týchto udalostí a aktivít, ako aj potrebu ochrany lesov vysvetľuje mladým divákom formou inštalácií a fyzikálnych pokusov.

Edu-hra prezradí deťom, ich rodičom a učiteľom aj to, aké sú funkcie lesa, prečo je v lese dôležité mŕtve drevo, čo je to holorub, biodiverzita alebo wood wibe web. Alebo že aj na Slovensku máme prales či ako ubrániť stromy pred lykožrútom.

Viac info o tejto inscenácii sme vám priniesli v našom predchádzajúcom článku  Kým nastane ticho. Edu-hra o ťažbe dreva a protestoch v Tichej a Kôprovej doline #ObjavUdržateľnéSlovensko

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko sa rozvíja pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR
Rastislav Hudechttps://aices.sk/
Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES Asociácia informačných centier Slovenska je záujmové občianske združenie, ktoré zastrešuje v súčasnosti viac ako 55 turistických informačných centier na Slovensku.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Spoznajte kráľovskú Modru prostredníctvom mestského okruhu

Modra je známa predovšetkým vínom a keramikou. Poznáte však aj iné zaujímavosti? Mestský okruh vás prevedie tými najkrajšími zákutiami Modry Mestečko Modra, „učupené“ pod Veľkou...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -