Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
OdporúčameZa eko zážitky do srdca Bachledovej doliny

Za eko zážitky do srdca Bachledovej doliny

Plánujete výlet do okolia Vysokých Tatier? Chcete si užiť deň plný zážitkov pre malých aj veľkých dobrodruhov? Máte záujem skĺbiť modernú zábavu s ekoturistikou?

Stredisko Bachledka Ski & Sun

Celoročne otvorené stredisko Bachledka Ski & Sun sa nachádza neďaleko obce Ždiar v okrese Poprad. Okrem ubytovania môžu návštevníci v zimnej sezóne využiť možnosti lyžovania na tratiach všetkých obtiažností so zázemím pre najmenších lyžiarov a lyžiarky. Letná sezóna ponúka okrem štandardnej turistiky taktiež rôzne druhy cyklotrás (vr. požičovne e-bikov), chodník korunami stromov alebo kultúrne zážitky napríklad v Ždiarkom múzeu alebo v priľahlej ľudovej architektúre okolitých obcí.

Prednosti strediska:

  • bezbariérovosť
  • vlastné informačné centrum
  • prepojenie turistiky & vzdelávacích zážitkov pre celú rodinu
  • pestré aktivity pre deti v lete aj zime

Panorama Bachledka

Panoramatická reštaurácia sa nachádza priamo v centre strediska a ponúka jedinečný výhľad na Tatry. Jedálny lístok je zložený z domáceho hovädzieho mäsa, syrov z ovčieho, kravského mlieka pasúcich sa na okolitých lúkach. Interiér reštaurácie a kaviarne je vkusne doplnený folklórnymi vzormi a prírodnými materiálmi typickými pre tunajšiu lokalitu.

Environmentálne šetrný prístup je podporený nevyužívaním jednorazových plastových obalov, využitia energie z chladenia, inštalácie šetrného sanitačného vybavenia alebo sústavná výsatba nových stromov. Architektonický návrh Panorama Bachledka odráža dôraz na rázovitosť krajiny, čo malo za následok zapustené celé stavby do svahu. Prichádzajúci návštevníci hrebeňa strediska sa nachádzajú priamo na streche panoramatickej reštaurácie.

Kráľovstvo lesa

Zábavné a zároveň vzdelávacie lesné ihrisko s viac ako 25 prírodnými prvkami. Ihrisko je zasadené do lesného prostredia Spišskej Magury. Jednotlivé atrakcie sú vyrobené z agátového dreva bez chemických náterov.

Medzi atrakcie patrí napríklad – poznávanie stôp zvierat (srnka, medveď, prasa), stromová galéria (poznávanie stromov podľa druhu dreva), náučný panel vtáčích hniezd a mnohé ďalšie.

Tip redakcie #ObjavUdržateľnéSlovensko

Prijmite pozvanie na cyklovýlet v okolí Bachledky a preskúmajte krásy Tatranského a Pieninského národného parku. Stredne náročná trasa dlhá približne 40 km s prevýšením takmer 800 m. Milovníci terénnych e-bikov môžu využiť požičovňu priamo v Bachledke.

Zdroj dát, obrázkov: bachledka.sk, @bachledka.sk

- REKLAMNÁ PLOCHA -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Prečítajte si nové vydanie Krás Slovenska, ktoré je plné turistického dobrodružstva

Vodopád Spády „Početnými piesňami i legendami opradená Poľana (1 458 m) ukrýva a ponúka množstvo rozličných zaujímavostí. K nim patrí aj pozoruhodná riečna sieť. Do...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -