Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
EkoturistikaS Lesmírom vás čaká na turistike v Tatrách nový zážitok

S Lesmírom vás čaká na turistike v Tatrách nový zážitok

Zistite, ako žijú medvede či kamzíky v Tatrách. Bezplatná mobilná aplikácia Lesmír vás prevedie turistickými trasami, na ktorých vám ukáže množstvo zaujímavostí, ktoré by ste si sami nevšimli

 

Zistite viac o živote medveďov, kamzíkov či vlkov priamo v teréne. Lesmír je mobilná aplikácia, ktorá vás v prírode automaticky upozorní na zaujímavé miesta. Aplikácia obsahuje náučné chodníky s rôznymi témami. Do aplikácie Lesmír nedávno pribudli 3 nové náučné chodníky v Tatrách, ktoré je možné navštíviť.

#ObjavUdržateľnéSlovensko

Vystúpte do výšin za kamzíkmi

Stredne náročný chodník na trase z Hrebienka na Zbojnícku chatu je venovaný kamzíkom. Ako vlastne kamzíky žijú v drsných tatranských podmienkach, prečo sa v minulosti vo veľkom lovili, alebo ako to vyzerá v kamzíčej škôlke? Odpovede na tieto otázky vám dajú náučné videá na chodníku Do výšin za kamzíkmi v aplikácii Lesmír. Ak budete mať šťastie, možno nejakého kamzíka aj uvidíte!

lesmir
Z chodníka Do výšin za kamzíkmi v mobilnej aplikácii Lesmír. Zdroj: lesmir.sk

Návšteva medvedej ríše

Na trase z Lysej Poľany po Litvorové pleso vám Lesmír predstaví život medveďov. Na chodníku uvidíte, ako si medvede značkujú svoje teritórium – hneď pri chodníku je totiž medvedí strom, na ktorom je možné vidieť stopy po pazúroch či medvediu srsť. Na chodníku Medvedí rok taktiež zistíte, čo robia mláďatá medveďov počas dňa, čím sa medvede živia a aj to, ako sa správať pri rôznych typoch stretnutí s medveďom.

Lesmír
Z chodníka Medvedí rok v mobilnej aplikácii Lesmír Zdroj: lesmir.sk

Ako funguje les?

Stredne náročný chodník na trase z Bobroveckej Vápenice do Hlbokej doliny je venovaný ekosystému lesa. Jednoduchými príkladmi vám Lesmír objasní tie najdôležitejšie procesy, ktoré v lese prebiehajú. Čo žije v lesnej pôde, ako funguje „lesný internet“, čo sú „lesné peniaze“ – to všetko sa dozviete počas cesty chodníkom Vesmír lesa.

Lesmír
Z chodníka Vesmír lesa v mobilnej aplikácii Lesmír. Zdroj: lesmir.sk

Spoznajte prírodu so sprievodcom

Okrem nových chodníkov nájdete v aplikácii Lesmír aj ďalšie náučné trasy v Tatrách, ktoré môžete navštíviť. Ak sa chystáte na výlet s deťmi alebo máte chuť na nenáročnú prechádzku v prírode, vyskúšajte chodník Živá rieka, ktorý vedie okolo rieky Belá a je venovaný prostrediu a informáciám o tejto divočiacej rieke. 

Na trase zo Štrbského plesa môžete navštíviť chodník Les očami tetrova hlucháňa. Najdivokejšie územie na Slovensku spoznáte na chodníku Návrat divočiny v Tichej doline a život vlkov vám Lesmír priblíži na trase z Bobroveckej Vápenice do Sedla Predúvratie (chodník Po stopách vlkov). Okrem Tatier môžete s Lesmírom spoznávať aj prírodu v okolí nášho hlavného mesta.

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko sa rozvíja pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR

Dobrý-nápad-Slovensko-ObjavUdržateľnéSlovensko

Rastislav Hudechttps://aices.sk/
Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES Asociácia informačných centier Slovenska je záujmové občianske združenie, ktoré zastrešuje v súčasnosti viac ako 55 turistických informačných centier na Slovensku.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Barborská cesta spája tri najznámejšie banské mestá Slovenska

Barborská cesta spája tri najznámejšie banské mestá Slovenska

Barborská cesta prináša nielen banské pamiatky ale i kultúrne a prírodné zaujímavosti či živé tradície Barborská cesta je náučná turisticko-poznávacia trasa, ktorá spája tri významné...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -