Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
Meet the LocalsMeet the locals - Spoznaj miestnych

Meet the locals – Spoznaj miestnych

Unikátny projekt z dielne Bratislava Region Tourism. Šikovné podnikateľky a podnikatelia bratislavského regiónu predstavujú svoje umenie a usilovnosť v krátkych reportážach. Nahliadnite napríklad do výkladnej skrine remeselnej dielne vyrábajúcej vyše 130 rokov tradičnú keramiku, ktorej maľba (modranská majolika, majoliková ornamentika) sú zapísané na Zozname nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska. Alebo si vychutnajte domáce víno z Malých Karpát priamo od rodinného vinárstva.

  • inšpiratívne príbehy bratislavského regiónu
  • podpora regionálneho rozvoja, udržateľného turizmu
  • remeselné zručnosti odovzdávané z generácie na generáciu

Značka regiónu – udržateľnosť

Udržateľný cestovný ruch, populárne súslovie, ktoré nadobúda na význame a popularite. Akým spôsobom sa dá docieliť rozvoju udržateľného turizmu v regióne?

„Prvky udržateľnosti môžeme nájsť v rade rôznych odvetví, podnikateľských aktivít, projektov či spôsoboch správania. Z pohľadu regionálneho rozvoja hrá dôležitý prvok aj spojenie s tradíciami, kultúrou, prírodným bohatstvom, remeselnou zručnosťou. Práve tieto atribúty sa zaujímavou formou prelínajú v projekte Meet The Locals. V každom prípade tento projekt možno považovať za skvelý príklad dobrej praxe, ktorý je však len prvým krôčikom smerom k vybudovaniu značky regiónu v spojitosti s udržateľným turizmom. Transformácia štandardného (mestského) cestovného ruchu typického pre bratislavský región smerom k udržateľnosti je dlhodobý proces, v ktorom treba kombinovať rôzne formy podpory,“ hodnotí snaženie Bratislava Region Tourism Lukáš Žaludek z projektu #ObjavUdržateľnéSlovensko.

* Tip na článok, ktorý zdôrazňuje značku ako významný prvok destinačného manažmentu.

Súlad s SDGs

Smerovanie Bratislava Region Tourism smerom k šetrnému cestovnému ruchu je smer, ktorý je v súlade tiež s Agendou 2030 a ich 17 Cieľmi udržateľného rozvoja. Projekt Meet The Locals sa podieľa na napĺňaní nasledujúcich:

  • 8.9 – realizovať politiky podpory udržateľného cestovného ruchu
  • 11a – podporovať pozitívne ekonomické, sociálne a environmentálne väzby medzi mestskými, prímestskými a vidieckymi oblasťami
  • 12.8 – zabezpečiť relevantné informácie a povedomie o trvalo udržateľnom rozvoji

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej Republiky.

zdroj obrázkov: osn.cz

- REKLAMNÁ PLOCHA -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Poďte s nami za sysľami. Predstavujeme vám náučný chodník v okolí...

Sysliu lúku pod Muránskym hradom poznajú viacerí, no vedeli ste o náučnom chodníku v Tisovci s názvom Poďte s nami za sysľami? Náučný chodník Poďte...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -