Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
EkoturistikaLevoča sa môže popýšiť zrevitalizovaným rekreačno-zábavným areálom

Levoča sa môže popýšiť zrevitalizovaným rekreačno-zábavným areálom

 Načerpajte energiu, zabavte sa a naučte sa niečo nové v obnovenom areáli pri vode neďaleko historickej Levoče

Okolie priehrady nachádzajúce sa neďaleko mesta Levoča prešlo veľkou premenou. Vznikla ekologická relaxačno-oddychová zóna s interaktívnym náučným chodníkom s dĺžkou 1 175 metrov. Okrem toho má lokalita aj environmentálny význam, keďže niektoré z aktivít zrealizované v rámci programu Interreg, majú chrániť migrujúce žaby.

Kompletné zázemie, viacero atrakcií, ihrísk ale aj priestor na vzdelávanie

Pred vstupom do osvetleného areálu sa nachádza parkovisko s 37 miestami a novo zriadený objekt informačného centra. Na oddych poslúžia lavičky i priestranná trávnatá plocha,  univerzálne ihrisko a zážitkový areál s lanovým parkom a lezeckou stenou zase ulahodia športu chtivým. Samozrejmosťou je detské ihrisko, vďaka prekrytému pódiu sa budú môcť v lokalite konať aj rôzne podujatia a aktivity. „Dom prírody“ poslúži ako prírodovedná expozícia s učebňami.

 

Vodná nádrž – miesto na relax i chytanie rýb

Súčasťou vodnej nádrže je aj nové mólo s vyhliadkovou vežou, ktoré poslúži pre vodné bicykle a člny. Vytvorená je zóna vonkajších prístreškov pre oddych s možnosťou grilovania na jestvujúcich ohniskách. Na konci areálu sa ráta aj s oddychovou zónou pre rybárov.

Produkt cestovného ruchu s environmentálnym aspektom

Vedenie mesta verí, že realizáciou tohto projektu sa podarilo v oblasti cestovného ruchu vytvoriť vhodné podmienky pre nezabudnuteľné zážitky a vzdelávanie širokého spektra návštevníkov. Okrem miestnych chcú k nádrži prilákať aj návštevníkov z iných miest či krajín, ktorí do Levoče prioritne zavítali pre jej bohatú históriu a množstvo pamiatok.

Riaditeľ Správy národného parku Slovenský raj Tomáš Dražil zároveň ocenil, že sa v rámci projektu myslelo aj na ochranu obojživelníkov, najmä migrujúcich žiab. V minulosti dochádzalo k ich masívnemu úhynu, keďže často končili pod kolesami áut. Tzv. žabovody ich majú bezpečne previesť na miesto, kde každoročne kladú vajíčka.

Zdroj: Mesto Levoča, NP Slovenský raj

#ObjavUdržateľnéSlovensko

Naše zhodnotenie

Krásne zrevitalizovaný areál v blízkosti vodnej nádrže poskytuje skvelé možnosti na relax nielen pre domácich obyvateľov, ale aj pre turistov. Pridanou hodnou tohto projektu je určite aj jeho environmentálny prínos.

Každý podobne orientovaný projekt, zasadený v prírode a s pridanou hodnotou pomáha rozvíjať miestny región.

Bližšie informácie o možnostiach trávenia voľného času v okolí Levoče vám poskytnú v  Informačnej kancelárií mesta Levoča, prípadne navštívte web IK Levoča

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko sa rozvíja pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR
Rastislav Hudechttps://aices.sk/
Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES Asociácia informačných centier Slovenska je záujmové občianske združenie, ktoré zastrešuje v súčasnosti viac ako 55 turistických informačných centier na Slovensku.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Konferencia Atraktívnejší vidiek II

Dovoľujeme si Vám avizovať pripravované pokračovanie konferencie „Atraktívnejší vidiek II“, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 8. júna 2023 v Trenčíne v čase od 9:00 h do 13:00 h. Konferenciu...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -