Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
EkoturistikaObjavte tatranskú divočinu s aplikáciou Lesmír

Objavte tatranskú divočinu s aplikáciou Lesmír

Sprievodca prírodou vo vašom mobile. Mobilná aplikácia Lesmír vás cestou turistickými chodníkmi automaticky upozorní na zaujímavé miesta v prírode

Mobilná aplikácia Lesmír funguje ako digitálny sprievodca prírodou. V aplikácii nájdete náučné chodníky s rôznymi témami. Každý chodník vedie po konkrétnej trase v prírode a pozostáva z niekoľkých zastávok rozmiestnených po celej jeho dĺžke. Na každej zastávke vás čaká krátke video, v ktorom vám odborník vysvetlí, čo si na danom mieste môžete všimnúť. Súčasťou videí sú kreslené animácie, historické fotky, snímky krajiny a ďalší obsah, ktorý vám jednoduchou formou vysvetlí zaujímavosti o fungovaní našej prírody.

#ObjavUdržateľnéSlovensko

Náučné chodníky v prírode

Aktuálne nájdete v aplikácii Lesmír náučné chodníky v Tatrách a tiež pár chodníkov z okolia nášho hlavného mesta. Trasy sa líšia svojou dĺžkou, stúpaním a tiež celkovou náročnosťou. Vybrať si môžete od hodinovej prechádzky pri rieke Belá až po viac ako štvorhodinovú turistiku v Bielovodskej doline.

Nenáročnejšie chodníky dokážu byť zaujímavé najmä pre deti. Mobilná aplikácia vám bude na rodinných výletoch slúžiť ako interaktívna edukatívna pomôcka či motivácia pre deti pri pokračovaní v ceste.

Lesmír
Z chodníka Medvedí rok v mobilnej aplikácii Lesmír Zdroj: lesmir.sk

Čo zaujímavé s Lesmírom objavíte?

Na turistickom chodníku v Západných Tatrách vás aplikácia Lesmír prevedie teritóriom vlčej svorky. Môžete tu nájsť vlčie stopy, ktoré sa naučíte rozoznávať od psích a dozviete sa veľa o živote vlkov – napríklad akú stratégiu používajú pri love, ako sa dorozumievajú, a aj to, že vlčie svorky sú veľmi podobné ľudským rodinám. 

Lesmír
Chodník Les očami tetrova hlucháňa v mobilnej aplikácii Lesmír Zdroj: lesmir.sk

Na chodníku v okolí Štrbského plesa sa dozviete množstvo zaujímavostí o tajomnom hlucháňovi. Ako je možné, že na tomto mieste jeho populácia stúpa, keď na iných miestach klesá? Odpoveď nájdete na chodníku Les očami tetrova hlucháňa.

Ako používať mobilného sprievodcu?

Stačí si nainštalovať Lesmír do mobilu a pred cestou si stiahnuť náučný chodník do aplikácie, ideálne ešte doma na Wi-Fi, kvôli veľkosti dát. Po ceste turistickým chodníkom aplikácia sníma vašu polohu a zvukovou notifikáciou vás upozorní na zaujímavé miesta, ktoré by ste si mali všimnúť. Následne vám zobrazí krátke video s odborníkom na danú tému. Pripravte sa ako na klasickú turistiku a hor sa na lesmírny výlet!

 

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko sa rozvíja pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR

Dobrý-nápad-Slovensko-ObjavUdržateľnéSlovensko

Rastislav Hudechttps://aices.sk/
Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES Asociácia informačných centier Slovenska je záujmové občianske združenie, ktoré zastrešuje v súčasnosti viac ako 55 turistických informačných centier na Slovensku.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Vidiecka žena roka – Líderka roka 2022

Vidiecky parlament na Slovensku s obcou Trnavá Hora a partnermi vyhlasujú 21. ročník súťaže Vidiecka žena roka – „Líderka roka 2022“ V rámci osláv Svetového dňa...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -