Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
EkoturistikaZ chodníka Gazdoráň sa vám naskytne jeden z najkrajších výhľadov v Poloninách

Z chodníka Gazdoráň sa vám naskytne jeden z najkrajších výhľadov v Poloninách

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu turistického chodníka Gazdoráň s krásnymi výhľadmi na vodnú nádrž Starina

Pri vašich potulkách Poloninami si určite nenechajte ujsť návštevu novootvoreného chodníka Gazdoráň. Turistický chodník vedie z obce Príslop k vysielaču nad lokalitou Karcaba, potom cez lúky, naprieč Náučnou geologickou lokalitou Dara pozdĺž štátnej cesty. Trasa ďalej pokračuje lesným chodníkom až ku Prírodnej rezervácii Gazdoráň. Ak by ste sa odtiaľto chceli dostať k autobusovej zastávke nad nádržou Starina, pokračujte po lesnej ceste ,ktorá vyúsťuje až na štátnu komunikáciu II/558, ktorou je možné sa dostať ku zastávke.

#ObjavUdržateľnéSlovensko

Prírodná rezervácia Gazdoráň dosiaľ nebola oficiálne verejnosti prístupná. Miesto však denne navštevovalo množstvo návštevníkov, nakoľko sa jedná o jednu z najatraktívnejších trás v Národnom parku Poloniny, trasu na ikonické miesto s výhľadmi na vodnú nádrž Starina.

Jedná sa o mierne náročnú trasu s dĺžkou cca 7 km, ktorú bežný turista zvládne za cca 2-3 hod. Trasa vznikla vďaka pracovníkom zo Správy Národného parku Poloniny po reforme národných parkov.

K ikonickému výhľadu vás dovedie nová turistická trasa. Foto zdroj: FB Ministerstvo životného prostredia SR

Priamo v srdci Národného parku Poloniny je po prevzatí správy národným parkom návštevníkom k dispozícii aj areál Grófske chyžky, v minulosti využívaný aj ako tzv. ministerský poľovnícky revír. Nájdete tu Leopoldinu poľovnícku chatu, Rybník na Mlákach a Lúku Medovej baby. V interiéri Leopoldinej poľovníckej chaty pripravila Správa Národného parku Poloniny ako novinku pre verejnosť expozíciu venovanú pôvodným historickým vlastníkom – grófskemu rodu Serényiovcov.

Zdroj: Ministerstvo životného prostredia SR

Projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko sa rozvíja pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR

Dobrý-nápad-Slovensko-ObjavUdržateľnéSlovensko

Rastislav Hudechttps://aices.sk/
Ing. Rastislav Hudec, člen správnej rady AiCES Asociácia informačných centier Slovenska je záujmové občianske združenie, ktoré zastrešuje v súčasnosti viac ako 55 turistických informačných centier na Slovensku.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Zaniknutá stredoveká osada Šoldov pod Tatrami

Podhorie Vysokých Tatier ukrýva rôzne tajomstvá. Počuli ste už o Šoldove? Pôvodne stredoveká osada sa rozprestierala neďaleko Štrby a dodnes sa o nej tradujú...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -