Vyhľadať
Generic filters
Filtrovať podľa Typu
Články
Stránky
Filter by Kategórie
Aktuality AiCES
Ekoturistika
Gastro & Ubytovanie
Kultúra
Meet the Locals
ObjavUdržateľnéSlovensko
Odporúčame
Projekty
Regionálne špeciality
Remeslo
ProjektyZúčastnili sme sa výročia inaugurácie sultána v Ománe, hovorí Branislav Klein z...

Zúčastnili sme sa výročia inaugurácie sultána v Ománe, hovorí Branislav Klein z KVANTARIUM

Redakcia #ObjavUdržateľnéSlovensko prináša exkluzívny rozhovor s Branislavom Kleinom z projektu KVANTARIUM, o ktorom sme vás informovali v predchádzajúcom článku.

Môžete čitateľom ozrejmiť, prečo ste si pre prezentáciu vašej svetelnej show vybrali práve Vysoké Tatry?

Návštevníci sa v našej galérii dozvedia rôzne zaujímavosti o svetle zábavnou formou a to je podľa nás kvalitný spôsob trávenia voľného času, okrem toho fyzika je prírodná veda, je všade okolo nás.

Myslíme si, že lokácia na Hrebienku je zaujímavá aj pre rodičov s deťmi, môžu deťom sľúbiť, že po turistike navštívia KVANTARIUM, takže si skombinujú aj prírodu, zábavu a niečo nové sa aj naučia.

Je možné označiť nejaký prvok vo vašej interaktívnej galérii ako najobľúbenejší medzi návštevníkmi?

Je ťažké označiť jeden konkrétny prvok ako najobľúbenejší. Keďže galéria KVANTARIUM je určená pre všetky vekové kategórie, nikdy sa nezhodneme na jednom. Pre deti to môže byť napríklad interaktívne pieskovisko, pre študentov vedecká miestnosť s náučnými exponátmi a dospelým sa zase môže páčiť laserová show na Fantóma opery.

Zaujala ma vzdelávacia a náučná funkcia vašich exponátov. Čo konkrétne sa návštevník naučí alebo dozvie práve v KVANTARIU?

Firma KVANT, pod ktorú patrí naša galéria, vyrába svetlá určené pre zábavný priemysel, okrem toho vedecké a didaktické pomôcky pre školy. A keďže je to galéria svetla, logicky sa teda zameriavame na fyziku a optiku.

POZOR!!! Nie je to také ako v škole, je to navrhnuté hravou a zábavnou formou aby sme zaujali aj tých menších alebo študentov. Našim primárnym cieľom je propagovať vedu inak ako ju poznáme a viesť ľudí k prírodným vedám.

Môžem vašu svetelnú show a interaktívne prvky vidieť aj na iných miestach na Slovensku alebo v SR?

Ak sa pýtate na galériu, tak tá je jediná v rámci Slovenska, nič podobné na Slovensku a minimálne v strednej Európe nenájdete. Svetelnú show môžete vidieť pravidelne na prelome septembra a októbra v Bratislave a v Košiciach (https://www.bielanoc.sk/), prípadne počas rôznych festivalov. Zároveň sa zúčastňujeme na výstavách a podujatiach ako napr. Pedagogika 2022 (https://www.kvant.sk/pedagogika-2022/),
Noc výskumníkov (https://www.kvant.sk/noc-vyskumnikov-2022-v-starej-trznici/),
alebo na Vedeckom veľtrhu v NC Eurovea (https://www.kvant.sk/vedecky-veltrh-2022-eurovea/).

Trochu sa odkloním od témy, ale čitateľov #ObjavUdržateľnéSlovensko to zaujíma, chystáte nejakú svetelnú show v rámci vášho KVANT Show Production pre nejakú svetovú osobnosť, event?

Toto je veľmi ťažká otázka priamo na mňa, nepoznám presný harmonogram Show Production. Nedávno sme robili už po druhýkrát oslavu nového roka na veži Belgrade Tower v Belehrade, je pravdepodobné, že v tom bude pokračovať ďalej.

Zúčastnili sme sa 3. výročia inaugurácie sultána v Ománe a následne by sme mali pripraviť show pre ománskeho princa.

Ďalej sa chystáme na športové podujatie Eurovolley, ktorého sme sa pripravovali už viackrát.

Chystáte nejakú novinku v KVANTARIU na r. 2023, na ktorú by ste chceli čitateľov upozorniť?

Máme viacero nápadov, no momentálne je to v štádiu diskusie. Dajte nám trochu času a nechajte sa prekvapiť 😊. Určite dáme vedieť v pravý čas ak sa niečo bude chystať.

Čo sa týka posledných noviniek tak máme nový sieťový hologram v čarovnom lese s
eko-fyzikálnou a tatranskou tematikou. V najbližšom čase, čo chystáme, sú video sprievodcovia na tabletoch, pomocou ktorých by sa naši návštevníci mali dozvedieť ešte niečo viac v našej galérii.

- REKLAMNÁ PLOCHA -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Odporúčané články

Kniha Tajomstvo skalného sokola nadchne. Prepracovanosťou i samotnou myšlienkou

Nový titul vydavateľstva www.ClassSLOVAKIA.sk s názvom Tajomstvo skalného sokola sa dá označiť ako unikátny. Spracovaním, ale i samotnou myšlienkou. Obsahom  i posolstvom. Autorka Lenka Šingovská prepojila povesti...

Mohlo by zaujať

- REKLAMNÁ PLOCHA -

Podobné články

- REKLAMNÁ PLOCHA -